Factoring a jeho výhody

Získejte zpětný odkaz zdarma - Váš článek zde zdarma!

Factoring je předem smluvně sjednaný průběžný odkup krátkodobých pohledávek, běžně se splatností do 180 dnů, factoringovou společností. Dodavatelé služeb či zboží na tuto firmu postupují pohledávky vzniklé při fakturovaném prodeji. Tento faktoringový podnik se tedy stává věřitelem a přebírá od dodavatele všechna rizika a povětšinou vám je vyplacena část hodnoty takto postoupených pohledávek.

Factoring a jeho pozitiva

S factoringem je jednání s odběrateli o něco pružnější, neboť jim nabídnete vyžadovanou dobu splatnosti, až 270 dní, a rovněž tím vyzískáte konkurenční výhody. Sami si pak rovněž můžete vybrat dobu upomínání pohledávek po splatnosti, popřípadě si lze sjednat pojištění rizika odběratelů. Rovněž vás pak nepřekvapí sezonní výkyvy v příjmech a výdajích.

Regresní factoring – O co konkrétně jde?

V případě regresního  faktoringu  faktoringová společnost zálohově financuje pohledávky před splatností. Splatnost faktur je pak od 2 týdnů až po 180 dní. Financování je poskytováno od doby, než odběratel krátkodobou pohledávku uhradí faktorovi, a to nejpozději do konce tzv. regresní lhůty. Regresní factoring se frekventovaně využívá hlavně díky své nízké ceně srovnatelné kupříkladu s bankovním úvěrem.

Kreditní riziko

U tzv. bezregresního  faktoringu  faktoringový podnik přebere riziko za postoupené krátkodobé pohledávky, toto kreditní riziko se pak automaticky převádí na konkrétní pojišťovnu, a tím pádem jde o factoring s pojištěním. Za pomoci bezregresního  faktoringu  lze financovat lhůty splatnosti u vašich odběratelů, kde by případné nezaplacení pohledávky mohlo ohrozit existenci dodavatele. Bezregresní factoring se využívá i v případě dodávek doposud neprověřeným odběratelům, nebo do zahraničí.

Autor: registracePR on Duben 28, 2015
Category: Finance
Štítky:, , ,

Leave a Reply

Last articles

ZDROJ.cz - katalog odkazů TOPlist

NAVRCHOLU.cz
www-a-reklama pocitace neuvedeno

 

Tento reklamní blog podporuje CZWWW, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.