Návod, jak ušetřit za plyn snadno a rychle

Získejte zpětný odkaz zdarma - Váš článek zde zdarma!

Ačkoliv byla letos zima relativně mírná, a domácnosti v tuzemsku tak za plyn zaplatí o něco méně, avšak nadcházející topná sezóna klidně může být o to intenzivnější. Z toho důvodu je dobré již teď na jaře zauvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. Pojďme si tak společně ukázat, co vůbec změna dodavatele plynu obnáší, kolik ušetříte a jak vybrat ten nejlevnější plyn.

Kvalita s cenou neklesá, aneb levný plyn

Plyn, který k vám trubkami přiteče, na tom bude s kvalitou úplně stejně, ať ho budete mít od jakéhokoliv dodavatele. Pořád se totiž bude jednat to totožnou komoditu, která se k vašemu sporáku nebo kotli dostane za pomoci distributora. Tím pádem jak je možné, že konkrétní dodavatelé plynu poskytují levný plyn a jiní ne? Důvodů je relativně hodně. Jedním takovým je například schopnost dodavatelů nakoupit plyn za levno na komoditních burzách. V konečné ceně plynu se pak také projeví celková efektivita dodavatelské společnosti. Někde se totiž stále ještě topí ve spoustě papírů a jinde mají vše elektronické. Jednotliví dodavatelé pak mají také různé cenové politiky. Někteří tak třeba sníží cenu významnému odběrateli, aby si jej udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde jsou ceny rovnoměrnější, z čehož profitují hlavně domácnosti, které většinou tahají za ten kratší konec provazu.

Spočítejte si, kolik korun se změnou dodavatele ušetříte

Určitě není chytré změnit dodavatele jen na základě jeho reklamy v tisku nebo třeba v televizi. Změně dodavatele plynu by měl předcházet propočet, který dokáže napovědět, zda se vám takováto změna vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, je tu pro vás tzv. kalkulačka plynu, která vše rychle vypočte za vás. A kolik korun lze tedy ušetřit? To kromě jiného záleží i na tom, jestli na plynu pouze vaříte nebo jím i topíte, ale zpravidla se jedná o tisíce ročně.

Autor: registracePR on Duben 27, 2015
Category: Finance
Štítky:, ,

Leave a Reply

Last articles

ZDROJ.cz - katalog odkazů TOPlist

NAVRCHOLU.cz
www-a-reklama pocitace neuvedeno

 

Tento reklamní blog podporuje CZWWW, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.