Směnárenské společnosti, aneb proč platit více za srovnatelné služby

Získejte zpětný odkaz zdarma - Váš článek zde zdarma!

Máte v plánu užít si dovolenou v zahraničí a zbývá vám doladit poslední detaily. Už máte zařízené letenky, zarezervovaný hotel a sbalené kufry, ale nestihli jste ještě navštívit směnárnu? Nenechávejte tento nezbytný úkon až na cílové destinaci. Najděte si směnárnu s výhodným kurzem v okolí vašeho bydliště.

Rizikovější směna hotovosti mimo ČR

Pokud si nevyměníte hotovosti už v ČR, můžete se v zahraničí dostat do nepříjemných situací. Může vás pak třeba překvapit to, že budete potřebovat peníze dříve, než si stačíte peníze vyměnit. V případě dovolené v odlehlejších místech světa se navíc může stát, že směnárnu jen tak nenajdete. Zejména nebudete-li chtít využít služeb směnáren na letištích a v turistických resortech. Směnárna Praha 1 je přitom a dosah z každého koutu Prahy. Stejně tak se vám může například přihodit, že vás na vaší dovolené ošidí. Při snaze získat peníze nazpět pak budete narážet na jazykovou bariéru, která se projeví mezi proradným pracovníkem směnárny a vámi. V tuzemsku se vám to stane jen velmi těžko, zejména pokud svěříte své finance firmě, kterou je například společnost Auraaktiv, směnárna Praha.

Měňte za nejlepší kurzy ve vašem městě

Ne každá směnárna má zrovna výhodné kurzy. Česká národní banka sice kurzy cizích měn pravidelně stanovuje, to však ještě neznamená, že by se hotovost podle těchto kurzů směňovala. Směnárnám jde totiž o zisk, jinak by byl s jejich podnikáním konec. Je tedy na každé směnárně zvlášť, jejím stanovením cen i nákladech, které jsou nutné na její provoz. Je tak jasné, že se mohou kurzy u jednotlivých směnáren výrazně lišit. Proč byste právě vy měli zaplatit víc, než je potřeba? Vždy tak hledejte směnárnu, která se může pochlubit nejvýhodnějšími kurzy ve městě. Když totiž budete vyměňovat větší částky, rozdíl mezi kurzy tak výrazně pocítíte.

Autor: registracePR on Květen 6, 2014
Category: Finance, Řemeslo a služby
Štítky:, ,

Leave a Reply

Last articles

ZDROJ.cz - katalog odkazů TOPlist

NAVRCHOLU.cz
www-a-reklama pocitace neuvedeno

 

Tento reklamní blog podporuje CZWWW, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.