Vpusťte do svého domova pohodu – pořiďte si nový krb

Získejte zpětný odkaz zdarma - Váš článek zde zdarma!

 

Pokud se ve své domácnosti necítíte pohodlně, ať děláte, co děláte, nejspíš jste si ještě nepořídili pravého kouzelníka – krb. Krb je totiž magická věc, která dokáže zázraky. Vyhřeje místnost, zútulní ji tak, že ji nepoznáte, a navíc ušetříte za elektřinu, protože oheň v krbu dokáže plně nahradit televizi. Jeho cena přitom vůbec není nijak závratná. V následujícím článku si řekneme o krbech něco bližšího.

Krby už nejsou jen ozdobou milionářských vil

Pravdou je, že krb není žádnou raritou, ale má ho kdekdo. Kvalitní krby začínají totiž na částkách kolem 30 000, a jsou tak dostupné i rodinám s průměrnými příjmy. Rodinné domky či vilky si bez nich dnes lze jen těžko představit. Prioritou nového krbu je zajisté příjemné teplo, které místnosti efektivně vytopí. Kromě tepla je tu ještě příjemné popraskávání hořícího dřeva, která člověka uklidní a pohladí na duši. Hravé plamínky krbu dokážou zaměstnat pozornost na dlouhé hodiny, když se zahledíte do plamenů, nejenže vás to uklidní, ale oheň navíc produkuje záporné ionty, které vnesou do bytu přírodní klima. Pořízení nového krbu je tak rozhodnutím, za který bude celá vaše rodina ráda.

Co je nejlepší volba? Teplovzdušný nebo sálavý krb, nebo krbová kamna, sporák?

Nejprve bude dobré si rozlišit, čím se od sebe tyto typy krbů odlišují. Teplovzdušné krby, jak už lze vytušit z jejich názvu, slouží hlavně k ohřátí vzduchu v místnosti. V domě tak mohou plnit funkci alternativního a nezávislého zdroje tepla. Jejich největším plusem je hlavně rychlejší vyhřátí místnosti, možnost vytopit i ostatní místnosti v domě a většinou také nižší kupní cena. Oproti tomu sálavé krby zahřejí místo vzduchu primárně předměty ve vyhřívané místnosti, tedy přímo těla spokojených lidí, zdi a nábytek. Teplo, které vydává je tedy pocitově příjemnější. Sálavé krby, oproti krbům teplovzdušným, nevysušují tolik vzduch a díky tomu, že teplo z nich nezpůsobují tak velkou cirkulaci vzduchu, nezvyšují prašnost, můžete také kdykoliv vyvětrat bez toho, aby vás studený vzduch roztřásl zimou. Nejvyšším typem krbového topení jsou akumulační sálavé krby a krby kombinované s teplovodním výměníkem a akumulační nadrží. Který z těchto typů si pořídíte pro vaši domácnosti, necháme čistě na vašem rozhodnutí.

Jestli vás tento článek konečně povzbudil k pořízení vlastního krbu, zkuste se podívat do internetového obchodu s kamny, krby a krbovou technikou thorma.cz a třeba najdete přesně ten, který se bude hodit k vašemu obývacímu pokoji.

Mezi prostředky, které spolehlivě slouží jako ochrana proti ptákům patří ultrazvukové odpuzovače nebo různé makety dravých ptáků. Prohlédněte si nabídku eshope pasti.cz a vyberte si co vám bude vyhovovat nejlépe.

Autor: registracePR on Květen 27, 2014
Category: Domácnost, Obchod
Štítky:, , ,

Leave a Reply

Last articles

ZDROJ.cz - katalog odkazů TOPlist

NAVRCHOLU.cz
www-a-reklama pocitace neuvedeno

 

Tento reklamní blog podporuje CZWWW, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.